DİK MİLLİ HİDROFORLAR


temiz ve soğuk içme ve kullanma sularının basınçlandırılmasında kullanılan, tam otomatik motoru ile birlikte bir şase üzerine monte edilmiş dik milli santrifüj pompası, elektrik panosu, kapalı genleşme deposu ve bağlantı elemanı, su seviye flatörü, pompa emiş ve basma hatlarında kollektörü, pompa çıkışında sessiz çekvalfi, emişinde küresel vanası, basınç kollektörü üzerinde basınç şalteri ve manometresi ile teçhiz edilmiş komple paket hidrofor sistemidir.

Pompada sızdırmazlık mekanik salmastra ile sağlanmıştır. Pompa fanları AISI 304 kalite paslanmaz ve noryl olmak üzere iki değişik malzemeden yapılabilmektedir. Difüzörleri ise noryldir. Pompa mili AISI 304 kalite paslanmaz çelikten yapılmıştır. Pompa alt ve üst gövdeleri ise GG 25 kalite dökme demirdir.

Basınçlandırılacak akışkan korozif ve aşındırıcı parçacıklar içermemelidir. Eğer depodan kum benzeri pisliklerin gelme ihtimali olan yerlerde emişe filtre düşünülmeli ve siparişte belirtilmelidir. Pompanın kısa süreli de olsa susuz çalışması pompa mekanik salmastrası ve çarkları üzerinde onarılmaz hasarlara yol açar. Aşırı yüklenme, yüksek şalt sayısı, pompanın verim eğrisi dışında çalışması, şebeke voltajının düşük veya yüksek olması, yanlış kablo seçimi ve kablo bağlantılarındaki düzensizlik motorun ısınmasına sebep olur. Pompa seçiminde bunlar göz önünde tutulmalıdır.

Kaynak ve maden suları arıtama,
Temiz su şartlandırma,
Gemi sanayinde tatlı ve tuzlu sular transferinde,
Süs havuzu fıskiye sistemlerinde apartman,
Okul, otel, fabrikalar, sanayi tesislerinde içme,kullanma
Yangın hidroforlarında kullanılmaktadır.

Dik Milli Hidroforlar
   Dik Milli Hidroforlar